A 20. század nőknek tett megszegett ígéretei
Mostanra kiderült, hogy a huszadik század nekünk, nőknek tett ígéreteit a huszonegyedik rendre megszegi. Azt már megtapasztaltuk, hogy úgy, ahogyan korábban volt, nem lesz soha többet. A korábbi hagyományok új helyét és formáját kell megtalálnunk ahhoz, hogy az időn átnyúló üzenetük újra hallhatóvá váljon és erejük megtartó volta érvényesülni tudjon.
Az általunk vezetett csoportokban a módszerek és a csoporttagok tükrében önmagukkal találkoznak a résztvevők. Megjelenik a jelen elfogadásának az öröme és a változtatás lehetőségének a szabadsága. Amint abba tudjuk hagyni a mások mércéjének való megfelelés reménytelen küzdelmét és a saját mércénk alapján kezdjük vizsgálni az életünket, a megváltoztatott nézőpont megdöbbentően más képet és más perspektívát ad nekünk.
A női körök a tiszta szemmel való magunkra és a másikra való rátekintés színterei.
Arra szerződünk, hogy az általunk biztosított elfogadó, megtartó, figyelemmel kibélelt pillanatok fejlődéshez, kapcsolódáshoz, megerősítésekhez és biztonságban változáshoz segítik hozzá a résztvevőket.
A módszertani sokszínűség is a magunkhoz vezető új utak megtalálását segítik, hiszen a képi asszociációs, mozgásos, rajz, dramatikus vagy művészetterápiás elemek egyaránt megóvnak minket attól, hogy a már kitaposott, ezerszer végigpörgetett, célhoz nem vezető gondolati utakat járjuk be újra és újra.
Mindig jó együtt lenni. Így lesz ez most is.
Szeretettel,
Panyi Ágnes
mentálhigiénés szakember, szupervizor, pszichodramatista. OH kártya vezető instruktor